SADRŽAJ SAJTA
POČETNA
НОВИ САЈТ
DOBRODOŠLI !
O NAMA
Aktuelni program
MILIĆ OD MAČVE
ZLATNA KACIGA
PUTEVI KULTURE
TIN FEST
NOSTALGIJA
KRUŠEVAC PAMTI
KARAOKE OKRŠAJ
SLIKAMO ZA KCK
PROGRAMI KCK
Mesečni programi
Vodič KCK - 18
KONKURSI
OGLASI KCK
BLOG
FEDRARO
STARI SAJT
KABARE KCK
HOR SRPKINJE
BIOSKOPI
Grad adrenalina
VIDEO
PROMOCIJE KNJIGA
SAJAM KNJIGA
PUTEVI KULTURE
GRAD ADRENALINA


AUDIO - VIDEO
BLOG KCK
САЈАМ КЊИГА

LINKOVI











BIOSKOPI
20 ZLATNA KACIGA

Izabrana vest
DETALJNIJE
Administrator
Statistika
OS: Linux h
PHP: 5.4.45
MySQL: 5.7.27-log-cll-lve
Vreme: 22:23
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Članovi: 8
Vesti: 721
Veb veze: 5
Posetioci: 3688107
FEŠT 2011 - NAGRADE PDF Štampaj E-pošta
Autor Ljuba   
Sunday, 24 April 2011

Треће место - ЗАЧАРАНА ПРИНЦЕЗА - О.Ш. Жабаре

7. Фестивал позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца - Организатори КПЗ Крушевац, Културни центар Крушевац и Крушевачко позориште

Трочлани жири 7. Фестивала позоришног стваралаштва Основних школа града Крушевца, радио је у саставу: Лидија Ужаревић, Ана Јовановић и Бранислав Недић.

Н а г р а д е - Жири је доделио следеће награде:
  • - Награда за најбољу представу у целини
Номиноване су следеће представе по редоследу извођења:
- ''Ивица и Марица и опака старица'' (О.Ш. ''Доситеј Обрадовић'')
- ''Зачарана принцеза'' (О.Ш. ''Жабаре'' - Жабаре)
- ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  • Награду за најбољу представу у целини је освојила представа: ''Побуна у Библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'') у режији проф. Драгане Шошкић
  • Награду за освојено друго место додељује се представи: ''Ивица и Марица и опака старица'' (О.Ш. ''Доситеј Обрадовић'')
  • Награду за освојено треће место додељује се представи: ''Зачарана принцеза'' (О.Ш. ''Жабаре'' - Жабаре)
  •  Награда за културу сценског говора ''Љиљана Токовић - Љиљка'' - Награда се додељује: Кристини Рајић из О.Ш. ''Јован Поповић''
  • За најбољу мушку улогу
Номиновани су, по редоследу извођења:
- Никола Цветковић за улогу Астерикса у представи ''Шта смо то једни другима дали'' (О.Ш. ''Драгомир Марковић'')
- Војин Милосављевић за улогу Ивице у представи ''Ивица и Марица и опака старица'' (О.Ш. ''Доситеј Обрадовић'')
- Сретен Терзић за улогу чаробњака Гаје у представи ''Зачарана принцеза'' (О.Ш. Жабаре'' - Жабаре)
- Лука Андрић за улогу Дагласа у представи ''Као ментол на ногама'' (О.Ш. ''Вук Караџић''
  • Награда за најбољу мушку улогу се равноправно додељује: - Војину Милосављевићу за улогу Ивице у представи ''Ивица и Марица и опака старица'' (О.Ш. ''Доситеј Обрадовић'') и - Луки Андрићу за улогу Дагласа у представи ''Као ментол на ногама'' (О.Ш. ''Вук Караџић'')
  • За најбољу женску улогу
Номиноване су по редоследу извођења:

- Невена Патроњић за улогу детета у представи ''Машта може свашта'' (О.Ш. ''Јован Јовановић Змај'')
- Јелисавета Вујиновић за улогу мајке у представи ''Кирија'' (О.Ш. ''Бранко Радичевић'')
- Ема Ђипало за улогу редитеља у представи ''Како су постале ружне речи'' (О.Ш. ''Нада Поповић'')
- Кристина Рајић за улогу Трнове Ружице у представи ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  • Награда за најбољу женску улогу се равноправно додељује: - Јелисавети Вујиновић за улогу мајке у представи ''Кирија'' (О.Ш. ''Бранко Радичевић'') и - Кристини Рајић за улогу Трнове Ружице у представи ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  • За најбољу мушку епизодну улогу
Номиновани су по редоследу извођења:
- Владимир Миљковић за улогу Џиге у представи ''Фенсике! Него шта шта човече!'' (О.Ш. ''Страхиња Поповић'' - Дворане)
- Марко Зајић за улогу Слухомира у представи ''Шта смо то једни другима дали'' (О.Ш. ''Драгомир Марковић'')
- Срђан Влајић за улогу поштара и полицајца у представи ''Милица, Марица и културна заврзламица'' (О.Ш. ''Деспот Стефан'' - Горњи Степош)
  • Награда се додељује: - Марку Зајићу за улогу Слухомира у представи ''Шта смо то једни другима дали'' (О.Ш. ''Драгомир Марковић'')
  • За најбољу женску епизодну улогу
Номиноване су по редоследу извођења:
- Јелена Исаиловић за улогу ћерке у представи '' Кирија'' (О.Ш. ''Бранко Радичевић'')
- Невена Громић за улогу Наташе у представи ''Фенсике! Него шта човече!'' (О.Ш. ''Страхиња Поповић'' - Дворане)
- Елена Милутиновић за улогу суфлера у представи ''Како су постале ружне речи'' (О.Ш. ''Нада Поповић'')
- Милица Дамњановић за улогу Хајди у представи ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  • Награда се додељује: - Милици Дамњановић за улогу Хајди у представи ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  • За сценску бравуру:
  • Награду за сценску бравуру равноправно деле: - Младен Обрадовић (за улогу Мирка), Јелена Башић (за улогу Бабарогане) и Емилија Симић (за улогу Погане) у представи '' Зачарана Принцеза'' (О.Ш. ''Жабаре'' - Жабаре) и - Митра Младеновић за улогу лудог шеширџије у представи '' Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  • За укупан сценски дизајн:
Номиноване су представе по редоследу извођења:
- представа ''Зачарана принцеза'' (О.Ш. ''Жабаре'' - Жабаре)
- представа ''Као ментол на ногама'' (О.Ш. ''Вук Караџић'')
- представа ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић)
  • Награда се додељује представи: ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић)
Специјалне награде:

- За оригинално редитељско решење се додељује специјална награда ауторском тиму представе ''Као ментол на ногама'' (О.Ш. ''Вук Караџић'')
- За колективну игру се додељује специјална награда представама ''Кирија'' (О.Ш. ''Бранко Радичевић'') и ''Како су постале ружне речи'' (О.Ш. ''Нада Поповић'')
- За сценски шарм се додељује специјална награда Невени Громић за улогу Наташе у представи ''Фенсике! Него шта човече!'' (О.Ш. ''Страхиња Поповић'' - Дворане) и Катарини Радомировић за улогу Виле Добриле у представи '' Зачарана принцеза'' (О.Ш. ''Жабаре'' - Жабаре)
- За ауторски драмски текст се додељује специјална награда Влади Тодосијевићу за текст представе '' Машта може свашта'' (О.Ш. ''Јован Јовановић Змај'')


Повеља за учешће свим учесницима

Повеља за учешће свим спонзорима

20. 04. 2011. године у Крушевцу

Стручни жири:

Лидија Ужаревић
Ана Јовановић
Бранислав Недић

Одлуком дечијег жирија:
  1. - прво место припало је представи ''Побуна у библиотеци'' (О.Ш. ''Јован Поповић'')
  2. - друго место припало је представи ''Шта смо то једни другима дали'' (О.Ш. ''Драгомир Марковић)
  3. - треће место припало је представи ''Фенсике! Него шта човече!'' (О.Ш. ''Страхиња Поповић'' - Дворане)


 
Sledeće >